logo

Dopřejte své zahradě punc výjimečnosti
a originality

Jsme firma, která vznikla v roce 2018. Tvorbě zahrad se věnujeme dlouhodobě. Tato značka vznikla proto, abychom do současných zahrad vnesly oživující a zpříjemňující prvky, které jsou mnohdy i funkčním řešením. Vyrábíme originální designové prvky a mobiliář. Přinášíme moderní trendy.

COR-TEN

COR-TEN ... živý a jedinečný designový materiál

Cor-ten

Díky ochranné vrstvě, která se vytváří v průběhu času, se vyznačuje vyšší odolností vůči účinkům atmosférických podmínek. Měď, chrom, nikl a fosfor obsažené v cortenový oceli spontánně vytvářejí ochrannou patinu v důsledku účinků deště, větru a slunečních paprsků. Patina zabraňuje další tvorbě rzi. Pokud je ochranná vrstva poškozena např. prostřednictvím škrábanců, v průběhu času se vytvoří nová patina, která zabezpečí další ochranu. Časem se vrstva patiny vytvořena přirozeným procesem stává ještě stabilnější a barva se stává ještě hlubší. Charakteristická oranžová až načervenalá barva je příjemně harmonizovaná s barvami vegetace, bez ohledu na roční období.


Cor-Ten je jediným materiálem, který se neustále vyvíjí a mění svou strukturu a vzhled. To je na něm ta nejkrásnější věc.
Tak co? Podlehnete i vy jeho kouzlu?

Za účelem přizpůsobení obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti a poskytování funkcí sociálních médií využíváme cookies.